Artykuły

Wszystko na temat karty studenckiej ISIC

Legitymacja studencka ISIC honorowana jest w ponad 100 krajach. Wydawana jest studentom, a jej posiadacz czerpie z tego tytułu wiele korzyści. Można z niej korzystać nie tylko w Europie, ale i Australii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. Karta przysługuje każdemu studentowi studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych oraz uczniom szkół ponadpodstawowych w wieku powyżej 12 lat. Dzięki karcie posiadacz może liczyć na rabaty w wielu miejscach na świecie. W samej Polsce honorowana jest w przeszło 5000 punktów gastronomicznych, usługowych, hotelach i sklepach. Właściciel karty ISIC oszczędza w ten sposób nawet do 50% na wybranych produktach i usługach. Dodatkowo dzięki karcie mamy zapewnione ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (do 20000 euro zagranicą, choć istnieje możliwość dokupienia pakietu obowiązującego w Polsce), a także pokrycie maksymalnie do 60000 euro kosztów leczenia w trakcie zagranicznych podróży. Pakiet może być wzbogacony o OC w życiu prywatnym czy uprawiania sportów ekstremalnych, które upodobali sobie młodzi ludzie.

Koszt karty studenckiej

Cena samej karty uprawniającej do zniżek, ale bez ubezpieczenia wynosi 29 zł. Dodatkowe pakiety ubezpieczeń to dodatkowy koszt, ale godny uwagi. NNW w Polsce kosztuje 59 zł, a NNW i koszty leczenia zagranicą to 79 zł (nie dotyczy USA, Kanady, Australii i Japonii). W pakiecie można ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków w kraju za 25 zł dodatkowo do karty czy też za 90 zł skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego obowiązującego na terytorium Kanady, USA, Australii i Japonii. Oczywiście firmy ubezpieczeniowe mają w ofercie inne dodatkowe ubezpieczenia dla młodych ludzi, w zależności od potrzeb i kwoty, jaka chcą na to przeznaczyć. Termin ważności karty to zwykle 16 miesięcy, z możliwością przedłużenia tego okresu.

Jak złożyć wniosek o wydanie karty?

Najprościej zrobić to przez Internet. Potrzebne będzie zdjęcie w formacie identycznym jak do legitymacji, skan legitymacji szkolnej/studenckiej i wniosek online. Na wskazany adres e-mail dostaniemy wiadomość zwrotną z potwierdzeniem rejestracji i dalszymi wskazówkami (numer konta do wpłaty i kwota). Po około 3 dniach od dokonania przelewu karta wysłana zostaje na adres do korespondencji wskazany we wniosku. Jeśli wraz z kartą kupimy ubezpieczenie, zakres wraz ze świadectwem ubezpieczenia także otrzymamy z legitymacją/kartą ISIC.